Hosting Nedir?

Hosting nedir kısaca bahsetmek gerekirse tasarlanmış olan sitenin sorunsuz bir biçimde çalışması için yapılandırılmış olan sunucularda ayrılan CPU, disk alanı, mail kapasitesi ve trafik hizmetlerine hosting denir.

İnternette bir web sitesi oluşturmak istediğinizde ilk önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar vardır. Web siteniz için düşündüğünüz düzen ve içeriğin yanı sıra web sitenizi nerede ve nasıl barındıracağınızı da çözmeniz gerekir.

Gerçek hayatta bir mağaza, ev veya pazar inşa etmek için bir arsaya ihtiyacınız vardır. İnternette de kendinize bir web barındırma almanız ve sitenizi yalnızca bu amaç için ayrılan birçok sunucudan birinde barındırmanız gerekmektedir.

Yayına alınması için hazırlanmış olan web sayfalarının yüklenmesi için bir alana ihtiyaç vardır. Hosting nedir kısaca bahsetmek gerekirse tasarlanmış olan sitenin sorunsuz bir biçimde çalışması için yapılandırılmış olan sunucularda ayrılan CPU, disk alanı, mail kapasitesi ve trafik hizmetlerine hosting denir.

Hosting için barındırma hizmeti de denilebilir. Hosting hizmeti sıradan bilgisayarlardan çok daha güçlü özelliklere sahip olan ve sunucu dediğimiz makineler üzerinden sağlanmaktadır.

Hosting sunucuların devamlı açık ve günün her saatinde erişilebilir olması gerekir.

Sunucu için web sitenizi ziyaret etmek isteyen herkese sürekli olan görünebilmesi için kesintisiz şekilde çalışan somut bir bilgisayardır denilebilir.

Hosting Nasıl Çalışır?

Peki, hosting nasıl çalışır? Aslında hosting hizmetini sunan sistemi, hızlı bir internete bağlı olan iyi özelliklerde bir bilgisayara benzetebiliriz.  Aynı anda sayıca fazla pek çok web sitesinin yayınlanabilmesi, kesintisiz çalışabilmesi için bağlantı hızı oldukça hızlıdır ve yüksek bant genişliğine sahiptir.

Barındırma şirketleri, yüksek güçlü web sunucusu bilgisayarlarının büyük ağlarını veri merkezi olarak bilinen fiziksel bir yerde tutar. Bu bilgisayar sunucuları çok hızlı ve genellikle yedekli bir İnternet bağlantısına bağlanır. Veri merkezlerinde birincil ve yedek güç, İnternet ile hızlı bağlantı ve güvenlik izleme personeli bulunur.

Ankara hosting firmaları arasında önemli bir yere sahip olan GLOBALNET, sunduğu hosting hizmeti ile kullanıcıların güvenini, memnuniyetini kazanmaktadır. “Hosting nereden almalıyım?” diye düşünüyorsanız firmamızla iletişime geçebilir ve detaylar hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hosting Nedir
Hosting Sunucu

WEB HOSTING, E-MAIL HOSTING, SANAL SUNUCU, BULUT SUNUCU, ZIMBRA MAIL SUNUCU, WEB SUNUCU, UYGULAMA SUNUCUSU, BULUT YAZILIM, SSL, SEO, SOSYAL MEDYA, Bitrix24 CRM, GoTo Webinar Meeting Rescue, LastPass

Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir
https://globalnet.com.tr/iletisim

[email protected]

GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.© GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.