Hosting Nereden Alınır?

Hosting hizmeti satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir takım faktörler bulunmaktadır

Hosting firmaları ile ilgili araştırma yapan ve Hosting firmaları karşılaştırması yapan pek çok kişi için alanında uzman ve güvenilir kişileri, firmaları bulmak son derece önemlidir.

Hosting hizmeti satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir takım faktörler bulunmaktadır:

Hız:

Sitenize ait sayfaların yüklenme hızı son derece önemli bir unsurdur. Bu nedenle de kullanıcıların sıklıkla merak ettiği sorular arasında “En hızlı hosting hangisi?” sorusu yer alıyor. Gezinti yapılan sitelerde sayfaların ağır, yavaş olmasının iki farklı nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerden ilki, internet bağlantısı yaptığınız bilgisayarın yeterli aksama sahip olmamasından kaynaklanan sebeplerdir. Diğer neden ise hostingden, yani hosting sunucunuzdan kaynaklanır. Eğer hosting aldığınız Server’ın internete çıkış hızı düşük veya kapasitesinin çok üzerinde hosting hizmeti veriyorsa, bununla orantılı olarak sayfaların yüklenme hızı da yavaş olacaktır.

Sağlanacak Hosting Alanı:

Hosting hizmeti satın alırken size verilecek olan boyutun kaç megabayt olduğuna göre hosting fiyatı da değişiklik gösterecektir. Burada önemli olan sizin sitenize ne kadar bir alan gerekiyorsa, bununla orantılı biçimde hosting alanı talep etmenizdir. Eğer geniş kapsam ve içeriğe sahip bir site ön görüyorsanız, sağlanacak olan alanın boyutunun da büyük olması gerekir. Unutulmaması gereken en önemli faktörlerden biri hosting alanı küçük olduğunda mail trafiğinde de sorunların yaşanabileceğidir. Yani hem sitenin boyutu hem de e-mailler, verilecek alan açısından önemlidir.

Server Desteği:

Web hosting konusundan en önemli noktalardan biri de kullanmış olduğunuz programın ve veri tabanının kiraladığınız sunucunun desteklemesidir. Özel programlama dilleri ile yapılması gereken işlevlerin çalışabilmesi için sitenin server tarafında, bu formları destekleyen programların kurulu olması gerekir.

Teknik Destek:

Web siteniz ile ilgili dönemsel sorunların ortaya çıkması muhtemeldir. Bu sorunları gidermede size yardımcı olmaya hazır, donanımlı bir alt yapı ile uzman bir ekibe sahip olan, teknik destek sunmada zaman ve gün sınırlaması olmayan bir hosting firmasını tercih etmeniz son derece önemlidir. GLOBALNET olarak iletişim kanallarımızdan bize sürekli ulaşabilir ve teknik destek alabilirsiniz.

Hosting firması tavsiyesi isteyenler, hosting satın alacağınız firmanın güvenilir olmasına mutlaka özen göstermeniz gerektiğini unutmayın!

Yeni! hosting web domain ssl sitemiz. Hemen şimdi ziyaret edin :

Hosting Nedir
Hosting Sunucu

WEB HOSTING, E-MAIL HOSTING, SANAL SUNUCU, BULUT SUNUCU, ZIMBRA MAIL SUNUCU, WEB SUNUCU, UYGULAMA SUNUCUSU, BULUT YAZILIM, SSL, SEO, SOSYAL MEDYA, Bitrix24 CRM, GoTo Webinar Meeting Rescue, LastPass

Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir
https://globalnet.com.tr/iletisim

[email protected]

GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.© GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.