Hosting Seçimi Nasıl Olmalı

Hosting paketi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç husus vardır

İçerik barındırma hizmeti adı verilen hosting, İnternet için hazırlanmış olan içerik sayfalarına, internet bağlantılı tüm bilgisayarlar üzerinden erişilebilmesi için bahsedilen bu sayfaların kesintisiz yani sürekli, hızlı ve yüksek kapasiteye sahip sunucularda tutulması gerekmektedir.

Pek çok kişi “hosting nereden alınır?” diye merak etmekte ve neye göre bir hosting paketi seçeceği konusunda kararsız kalmaktadır. Hosting paketleri ve hosting paketi yükseltme seçenekleri aslında kullanıcıların ihtiyaç seçenekleri doğrultusunda belirlenmektedir.

Hosting firmaları Ankara lokasyonunda ön plana çıkan GLOBALNET’ten hosting hizmeti almak istediğinizde size en uygun hosting paketlerini uzman ekiplerimizle birlikte belirleyebilirsiniz.

Hosting Hizmeti

“Hosting paketleri neye göre seçilir?” sorusunun cevabını merak eden pek çok kişi vardır. Hosting paketi seçerken göz önünde bulundurulması gereken hususlar tamamen siteye girecek günlük kullanıcı sayısı, site türü gibi faktörlere bağlıdır.

Hosting paketi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç husus vardır:

İşletim Sistemi: Kullanacağınız platforma göre hostingler Linux ya da Windows olmak üzere ikiye ayrılır. Windows hostingler .ASP ve .ASPX yazılımlarını desteklerken Linux hostingler PHP yazılımını destekler.

E-posta: E-mail kullanımı pek çok web sitesi kullanıcısı için önem arz eden bir konudur. Satın alınacak olan hosting paketi ile kaç adet mail hesabı açılabileceğine dikkat etmek gerekir. Kurumsal bir şirket web sitesi kuracaksanız, şirket içi veya şirket dışı mail trafiği yoğun olacağından mail kotası ve mail adresi sayısı önemlidir. Bu, ihtiyaca göre belirlenecek olan bir durumdur.

Disk Alanı: Web hosting paketlerinde disk alanı, web sitesi için sunucu depolama alanında ayrılmış olan kapasitedir. Hosting sağlayıcı firması seçtiğiniz paket karşılığında bir kota belirler ve sizin de bu kota kadar alanı barındırma alanınızda tutmanıza izin verir.

Aylık Transfer: Aylık transfer web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların yaptığı toplam veri transferidir. Aylık trafik, web sitenizde mevcut olan sayfa, dosya, mail, fotoğraf vb. ögelerin çağırılma sayısı ve boyutu ile hesaplanır. Hosting bandwidth olarak da bilinen transfer limiti, bir web sitesinin bir ay içerisinde gerçekleştirebileceği veri aktarım miktarını ifade eder.

GLOBALNET Hosting hizmetlerimizi inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun özellikte bir paket seçebilirsiniz. Hosting başlangıç paketi, kobi paketi, kurumsal hosting paketi ve kurumsal plus hosting paketi seçeneklerimiz mevcuttur.

Ankara Hosting firmaları arasında sıklıkla tercih edilen firmamız ile her türlü, soru ve sorunlarınız için iletişime geçebilir ve GLOBALNET iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Yeni! hosting web domain ssl sitemiz. Hemen şimdi ziyaret edin :

Hosting Nedir
Hosting Sunucu

WEB HOSTING, E-MAIL HOSTING, SANAL SUNUCU, BULUT SUNUCU, ZIMBRA MAIL SUNUCU, WEB SUNUCU, UYGULAMA SUNUCUSU, BULUT YAZILIM, SSL, SEO, SOSYAL MEDYA, Bitrix24 CRM, GoTo Webinar Meeting Rescue, LastPass

Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir
https://globalnet.com.tr/iletisim

[email protected]

GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.© GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.