Web Hosting Nedir?

Tanım olarak web barındırma, bireylere ve kuruluşlara, kendi web sitelerini dünya çapında web üzerinden erişilebilir yapma fırsatı veren bir hizmet türüdür.

Bir web sitesine ait sayfa, resim, müzik gibi saklanabilir verilerinin özel donanımlara sahip bilgisayarlar (sunucular) üzerinde barındırılması (saklanması, depolanması) gerekir. Depolanan bu verilerin kullanıcılara ulaştırılması ve saklanması işine de web hosting adı verilir.

Tanım olarak web barındırma, bireylere ve kuruluşlara, kendi web sitelerini dünya çapında web üzerinden erişilebilir yapma fırsatı veren bir hizmet türüdür.

Her web hosting bir domain ile beraber çalışır. Web hosting hizmeti, web sitesinin veya web uygulamasının internet üzerinde yayınlanabilmesini sağlayan online bir hizmettir.

Herhangi bir hosting hizmetini edindiğinizde, web sitenizin sorunsuz biçimde çalışabilmesi için gerekli dosya ve verileri depolayabileceğiniz bir sunucu üzerinde alan kiralamış olursunuz.

Web host sağlayıcınız sunucuyu açık ve çalışır tutarak, zararlı saldırılardan koruma ve içeriğinizi (metinler, görseller, dosyalar) sunucudan ziyaretçilerinizin tarayıcılarına aktarmakla görevlidir.

Web Sitesi Barındırma Hizmeti

Bilgisayarınızın sabit diskinizde dosyaları olduğu gibi, web sitenizde de sunucunuz üzerinde dosyalar bulunur. Birisi web sitenize girdiğinde dosyalarınızı görebilir.

Web sitesi barındırma hizmeti ile ilgili kullanıcıların sıklıkla merak ettiği konular arasında “web hosting nasıl alınır ve web hosting nereden alınır?” soruları yer almaktadır.

Hosting satın alma ya da hosting değiştirme işlemleri için firmamızla iletişime geçebilir ve sizin için en uygun hosting paketini uzman ekibimiz ile birlikte belirleyebilirsiniz. Hosting Ankara firmaları arasında yer alan firmamız alan adı hizmeti de sunmaktadır. Hosting veya domain satın alırken güvenilir ve alanında uzman firmaları tercih etmeniz son derece önem göstermeniz ve öncelik vermeniz gereken konulardır.

GLOBALNET web hosting hizmetleri hakkında detaylı bilgi edinmek için sitemizi ziyaret edebilir ya da iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Hosting Nedir
Hosting Sunucu

WEB HOSTING, E-MAIL HOSTING, SANAL SUNUCU, BULUT SUNUCU, ZIMBRA MAIL SUNUCU, WEB SUNUCU, UYGULAMA SUNUCUSU, BULUT YAZILIM, SSL, SEO, SOSYAL MEDYA, Bitrix24 CRM, GoTo Webinar Meeting Rescue, LastPass

Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir
https://globalnet.com.tr/iletisim

[email protected]

GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.© GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.